Archiv vín v Dolních BřežanechVinotéka Dolní Břežany nabízí v rámci prodeje vín i archív vín. Archiv vín je vybudován ve sklepních prostorách sousední kavárny tak, aby byly jednak zajištěny ideální podmínky okolního prostředí pro uskladnění vín a rovněž byl nabídnut dostatečný klid a soukromí všem nájemcům vinných boxů. Od kavárny je sklep oddělen v přízemním podlaží skleněnými dveřmi, které jsou zabezpečeny elektronickým bezpečnostním systémem, přístup do sklepních prostor mají pouze oprávněné osoby a nájemci vinných boxů. Sklepní prostor je vybaven vzduchotechnikou, aby byly pro víno kvalitně zajištěny a garantovány správné podmínky k dlouhodobému skladování.

Správné klima

Sklep splňuje tři důležité podmínky pro archivaci vína, je v něm temno, konstantní teplota a vyhovující relativní vlhkost vzduchu. Teplota skladovaní je 17 C a vlhkost do 80%. Vína jsou uložena v uzamykatelných boxech ve vodorovné poloze, vínu nehrozí žádné otřesy, pachy nebo jiné znehodnocující vlivy. Víno tak může ideálně zrát a získat na chuti, kvalitě a hodnotě. Archív vín je rozdělen do dvou místností, místnost s vinnými boxy určenými pro archivaci a místnost určenou pro konzumaci a degustaci vína, která je zařízena ve stylu moravského sklípku.

V rámci pronájmu vinného boxu rovněž nabízíme:

• nájemci vinného boxu exkluzivní přístup do archívu na základě vlastnictví elektronického klíče pro vstup do sklepních prostor a klíče od pronajatého boxu.
• neomezený přístup do sklepních prostor.
• sklepní prostor je náležitě pojištěn s ohledem na hodnotu uskladnění vín a je nepřetržitě monitorován bezpečnostní službou.

Cenové podmínky pronájmu:

Box pro 48 až 60 lahví vín …………………….. 4000,-Kč/rok.
Box pro 72 až 80 lahví vín …………………….. 5800,- Kč/rok.

Více informací a prohlídku archívu si dohodněte na emailu: vinotekabrezany@email.cz

U Náměstí 714
Dolní Břežany


MAPKA

Otevírací doba:

Pondělí: 13:00 - 21:00
Úterý: 13:00 - 21:00
Středa: 13:00 - 21:00
Čtvrtek: 13:00 - 21:00
Pátek: 13:00 - 21:00
Sobota: 10:00 - 13:00
Neděle: zavřenoMichal Zemek - 724 110 212 vinotekabrezany@email.cz